Otvorena uretralna hirurgija (uretroplastika) je jedina metoda koja daje više od 95% uspeha u lečenju strikture uretre
Tehnike spajanja isečenih krajeva (uretralna anastomoza) razlikuju se od tehnika povećanja unutrašnjeg kanala (uretralna augmentacija). U našoj praksi susrećemo se sa veoma teškim slučajevima suženja mokraćnih kanala, a najčešće se izvodi rekonstrukcija kanala graftom bukalne sluzokože (BMG uretroplastika).

Lečenje stenoze uretre posle saobraćajnih nezgoda vrši se perinealnim pristupom, uklanjanjem ožiljaka i direktnom anastomozom oštećenih delova urinarnog kanala.

Perineostomija - izvođenje uretralnog otvora na koži ispod skrotuma se izuzetno retko koristi kao opcija lečenja stenoze uretre. Izvodi se u veoma retkim slučajevima kada rekonstrukcija uretralnog kanala nije moguća.

Uretrografija je procedura koja se koristi u pripremi za operaciju rekonstrukcije uretre. Ova dijagnostička procedura se izvodi ambulantno uvođenjem jodnog kontrasta u urinarni kanal i radiološkim snimanjem cele uretre kako u trenutku punjenja tako i u trenutku mokrenja (retrogradna i anterogradna - cistouretrografija sa mokrenjem). Postupak traje oko 20 minuta i potpuno je bezbolan.

Pored uretrografije, uretroskopija je suštinska procedura za intraoperativnu procenu uretralne stenoze. Postupak se izvodi pod anestezijom.

Uretroplastika se obično izvodi pod opštom anestezijom, ali se može izvesti i pod regionalnom, spinalnom anestezijom. Operacija obično traje do 2 sata. Otpust iz bolnice je isti ili sledećeg dana nakon operacije uretre. Redovne ambulantne kontrole se obavljaju svaka dva do tri dana. Nakon operacije, kateter ostaje u uretri oko 2 nedelje, nakon čega se uklanja i onda mokrenje počinje prirodnim putem u urinarnom kanalu.

Mikrohirurškim metodama postiže se odlična preciznost u rekonstrukciji uretre, dobijaju se odlični dugoročni rezultati lečenja i izbegava se ponavljanje suženja uretre.
Jedinstvena ponuda za AMS pacijente
Akcijske cene. Individualni pristup. Plan hitnog lečenja.